Základní otázka života

2. dubna 2007 v 21:32 | Peggy |  Moje výkřiky do éteru:D
Aneb některé až dosud zapeklité a zdánlivě neřešitelné problémy Stopařova průvodce po Galaxii
Ptáte se, co je základní otázka života? Přiznám se, že jsem nad tím také dost dlouho bloumala, ale nyní už jsem si naprosto jistá. Pokud byste ale přeci jenom nesdíleli můj názor, napište to do komentářů, ale dopište tam taky vaši vlastní teorii!
Takže základní otázka života je... (chvíle napětí):)... PROČ. Ptáte se proč? To jen dokazuje správnost mého úsudku. Možná vás bude zajímat, jak mě to napadlo. No... to je celkem dlouhá historie, ale jestli na své otázce trváte, tak vám to řeknu.
Seděla jsem venku na terase, bylo krásně a svítilo sluníčko. Četla jsem si nejdřív Potrhlé vědátory a pak 20 000 mil pod mořem, protože je to celkem nepraktický tahat do školy a já v poslední době čtu hlavně když jedu do nebo ze školy, a tak už to mám rozečtený trochu déle...:) Ale to není zas tak podstatný. Pak mě to trochu omrzelo a tak jsem si řekla, že bych mohla napsat tu slohovku na češtinu. Vybrala jsem si téma 'Výběr lidí pomocí genové analýzy'. Když už jsem nějak moc nevěděla, co mám psát, začala jsem si kreslit rámečky, ve kterých bylo napsáno 'proč' a spousta otazníků. A v tu chvíli mě napadla ta spásná myšlenka. To nebylo zas tak důležitý, ale... jen abyste věděli, jak to vzniklo.
Víc zajímavý pro vás asi bude, proč je základní otázka života podle mě právě 'proč'. Na to vám s radostí odpovím, ale myslím, že pro vás asi nebude zas tak lehký pochopit. Lépe řečeno, nebude zas tak jednoduchý vám to vysvětlit. :) Takže, asi takhle: na všechno se můžete zeptat 'proč', a když se takhle ptáme pořád, nakonec dříve či později dojdeme k tomu, že už nevíme, jak odpovědět dál. Příklad: Vlci mají zuby. Proč? Aby si mohli něco ulovit. Proč? Aby mohli přežít. Proč??? ... Nakonec se stejně dostaneme k životu nebo k vesmíru. A právě proto je základní otázka života proč.
Základní odpověď závisí na otázce. Ale obecně... když je základní otázka proč, základní odpvěď nebo alespoň počátkem odpovědi je logicky PROTOŽE. Proč? A proč řekl superinteligentnípočítačnebojaksejmenoval, že odpověď na základní otázku života je 42? To už vám dovedu vysvětlit lépe.
Spočítejte si, kolik má 'protože' písmen. Pokud vám vyšlo 6, 9, nebo 53, zřejmě neumíte počítat. Pokud vám vyšlo sedm, možná jste zvládli jedno ze základních učiv první třídy ZŠ. Ano, odpověď je totiž právě sedm. Kolik má 'protože' slabik? Odpovědi 4, 5, nebo 8 jsou špatné. Ta správná je totiž jen jedna a zní tři. Kolik je sedm krát tři? Jestli si na takové výpočty berete kalkulačku nebo hádáte, že výsledek je 16, 29, či 31, radím vám, abyste se nejdřív naučili počítat a poté tenhle článek dočetli. Odpověď je 21. Kolik vám vyjde, když 21 vynásobíte dvěmi? 54, 63, nebo 27? Zase špatně! Přeci 42! A právě tuhle dvaačtyřicítku myslel superinteligentnípočítačnebojaksejmenoval, když odpovídal na základní otázku života!!! Ptáte se proč? To jen potvrzuje mou teorii o 'proč', kterou jsem vám popsala. A proč násobíme 21 dvěmi? Důvod je naprosto jednoduchý. 'Protože' se přeci skládá ze dvou slov: 'proto' a 'že'! A navíc, dvojka je i jinak výjimečné číslo... Ale o tom až jindy (možná).
Tak doufám, že jste mou teorii pochopili a že s ní taky souhlasíte. Tak se mějte a hlasujte!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vrečína Vrečína | 3. dubna 2007 v 14:25 | Reagovat

A co když na protože odpovíš aby, he? Pak to trochu pokulhává, i když počítat umím...

Moje teorie o otázkách smyslu života je, že otázky jsou tři:

1) K čemu to bude dobré?

2) Bude mě to bavit?

3) Kde je jídlo?

Pokud by někoho zajímalo bližší vysvětlení, klidně vám ho dám, můžete si se mnou sjednat schůzku :-)

2 Peggy Peggy | 3. dubna 2007 v 15:28 | Reagovat

To by mě zajímalo, jak bys na protože chtěla odpovídat aby...

3 Vrečína Vrečína | 3. dubna 2007 v 18:25 | Reagovat

na proč, to ti sand dojde, že jsem se přepsala!!!!

4 Culka Culka | Web | 15. ledna 2009 v 22:00 | Reagovat

Navíc... základní ortázku života nikdo nezná... a "proč" to být nemůže, už proto ne, že odpověď je "42".

- Proč?

- 42.

5 Culka Culka | Web | 15. ledna 2009 v 22:00 | Reagovat

To zkrátka nefunguje.

6 Lukaaash Lukaaash | E-mail | Web | 10. května 2011 v 14:57 | Reagovat

Je to hezký, ale.
Jak by to podle tebe bylo v angličtině? Jelikož tato série je od britského spisovatele, nikoli českého.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama