Kapitola 11. - Neúspěšný pokus

4. března 2007 v 11:42 | Peggy |  Silaminea
"Zastavíme na noc." prohlásila Silaminea. Už se stmívalo a navíc už před delší dobou postřehla ne bratrech jejich únavu, kterou se marně snažili všemožně skrýt. Přesto se zdálo, že Fertonovo zranění se zlepšilo. Bohužel, to už se nedalo říct o Ornakovi. Jeho zlomenina se sice jakžtakž začínala léčit, ale bodnutí u ramene hnisalo čím dál víc. Kéž by ho Silaminea mohla vyléčit tak, jako v jejím včerejším snu! Ačkoli si Silaminea byla jistá tím, že to bylo pouze blouznění z horečky, umínila si, že se o to dnes večer pokusí.
'Pokud to zkusím, je ještě nějaká naděje, že to vyjde, ale pokud ne, rozhodně Ornakovi nepomůžu. Koneckonců, nemám co ztratit.' řekla si, aby se zbavila pocitu, že jedná jako nějaký blázen či šílenec.
Připravili si chutnou večeři z jejich zásob, po které všichni hned pokojně ulehli na svá 'lůžka', pokud se tak dala nazvat lesní půda, ze které odstranili všechny kameny, klacíky a jiné nežádoucí předměty. Ferton s Ornakem ihned usnuli, koneckonců, měli za sebou zase pořádný kus cesty. Avšak Silaminea se neklidně převalovala a nemohla usnout. Vlastně spíš záměrně čekala, až budou bratři spát, aby se mohla pokusit o vyléčení Ornaka. Jejich chrápání ji ujistilo tom, že už oba tvrdě spí, a tak nenápadně vyklouzla zpod teplé kožešiny, kterou si přes sebe přehodila, a odplížila se k Ornakovi.
Pevně v ruce sevřela její modrý talisman, aby si dodala odvahy, a pohlédla mu do tváře. Temně hnědá čupřina mu spadala do obličeje a v měsíčním světle Silaminea zahlédla jeho tvář, hezkou a spanilou, a přesto drsnou a statečnou. Náhle si něco zabrblal a převrátil se na bok. Silaminea se zděsila, že se probere a otevře jeho hnědé oči s pronikavým pohledem, které by na první pohled nalezly tu slavnou jehlu v kupce seně.
Silaminea byla přesvědčena, že to slovo, které ze sebe vypravil, bylo "Silo". Usmála se na něj a poté se jala soustředit všechnu svou energii na to, aby Ornaka vyléčila. Zavřela oči a vybavila si v mysli Ornakovu ránu, hlubokou a hnisající. Když už viděla tento zřetelný obraz, ještě pevněji sevřela svůj talisman a soustředila se pouze na to, aby ránu zacelila.
"Zacelit. Uzdravit. Vyléčit." šeptala si v duchu všechna synonyma, která ji v tu chvíli napadala. Silaminea měla pocit, že se schyluje k něčemu velkolepému. Nebo se to alespoň domnívala.
Náhle však zakrákal krkavec, obraz se rozplynul a s ním skončilo mi napětí. Bylo po všem. Pohlédla vzhůru, aby uviděla toho, kdo ji přerušil v jejím zoufalém pokusu. Nezahlédla žádný pohyb, avšak spatřila, jak jedna hvězda na obloze svítí o mnoho silněji než ostatní. Tak jasně, až to bylo nezvyklé. Najednou však začal její svit slábnout a po chvíli byl přibližně stejně silný jako svit ostatních hvězd.
Silaminea zklamaně odvrátila pohled a podívala se na Ornaka, lépe řečeno, na jeho zranění. Nic se na něm nezměnilo.
'Pochopitelně.' pomyslela si Silaminea. 'nic nadpřirozeného se tu dnes nedělo a nikdy dít nebude. Je to zhola nemožné. Koneckonců, člověk se často nechá unést fantazií a vymýšlí si to, co se nikdy nemá šanci stát.' uklidňovala sama sebe, ale věděla, že to není pravda.
Vydala se zpět na její 'lůžko' a svalila se na zem. Pokoušela se usnout, ale měla tolik věcí o kterých přemýšlet, že neměla na spánek ani pomyšlení.
Kladla si spoustu otázek, na které si nedokázala odpovědět a tolik neznámých věcí ji děsilo. Tolik by se toho chtěla dozvědět. Ale neměla nikoho, kdo by jí to pověděl, tedy alespoň si to myslela. Dvě bytosti, jež toho věděly víc, než by si dokázala představit, s ní kráčely celou tuto pouť. Ale čas, kdy se jí to odhodlají říci, byl ještě hodně vzdálený, nemluvě o tom, že až ten čas nastane, bude obklopeny spousty takovými, kdo by jí to dokázali vylíčit také, dokonce ještě mnohem podrobněji, než se odvážila doufat. Jednou, až přijde čas, bude znát odpovědi na všechny otázky, které si teď kladla. Až na jednu: "Co bude dál?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 culi culi | 4. března 2007 v 11:49 | Reagovat

je to skvělý!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama